Rotfruktsgratäng färdig Peka

136016
Förp.pris: 467,60 kr
Jmf.pris: 48,71 kr/kg (38,96 kr/st)
Förp. 1*12x800g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-30.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Potatisgratäng med rotfrukter, förkokt.
Så god att du kallar den din!

Glutenfri
Laktosfattig
3-4 serveringar

Ingredienser:

Ingredienser: 40% sås (skumMJÖLK, vatten, rapsolja, grädde (MJÖLK), majsstärkelse, ÄGGULA från frigående höns inomhus, salt, socker, ostpulver (MJÖLK), naturliga aromer, kryddor, vasslepulver (MJÖLK), vitlökspulver, lökpulver), 33% potatis, 9,0% morot, 7,4% zucchini, 6,6% palsternacka, 4,1% ROTSELLERI.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 479 kJ
Energi 115 kcal
Fett 6.9 g
- Varav mättat fett 1.4 g
Kolhydrat 10.6 g
- Varav sockerarter 2.5 g
Protein 1.8 g
Salt (SALTEQ) 0.98 g
Fiber 1.5 g
Natrium 0.392 g

Allergiinfo:

Innehåller: Laktos
Innehåller: Mjölk
Innehåller: Selleri
Innehåller: Ägg

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

TILLAGNINGS ANVISNING Ugn:Förvärm ugnen på ca: 200°C. Töm påsens innehåll i en form. Strö eventuellt på med riven ost. Låt stå i ugnen i ca: 20 minuter eller tills den är genomvarm och har fått en gyllenbrun färg. Ugnsbaka

1 minut på 750 Watt per 100 gram produkt. Tillaga i mikrovågsugn

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 7/0°C
Förvaras svalt. Öppnad förp. hållbar i kyla 2 dagar.

Ursprungsland:

Nederländerna

Varumärke:

Peka Original

Varukategori:

Grönsak konserv

Lev art nr:

136000

EAN del förp:

8711118013586

EAN hel förp:

8711118017126

EAN hel pall:

18711118017123

Bruttovikt:

10.57 kg/förp

Volym:

0.023  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;