Löksill bit Norsk kustsill

11098
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-03-12.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Ingredienser:

INGREDIENSER: SILL (Clupea harengus), vatten, socker, lök, salt, ättika, kryddor och Konserveringsmedel E211.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1050 kJ
Energi 250 kcal
Fett 14 g
- Varav mättat fett 3.3 g
Kolhydrat 21 g
- Varav sockerarter 21 g
Protein 10 g
Salt (SALTEQ) 3 g

Allergiinfo:

Innehåller: Fisk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/2°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Klädesholmen

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB, Restauranggrossisten

Postadress:

Kundtjänst, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-364 364

Hemsida:

www.dafgardgrossisten.se

Varukategori:

Sill

Leverantör:

Dafgård AB, Foodservice

Lev art nr:

73447

EAN hel förp:

7311360644142

EAN hel pall:

37310960734476

Bruttovikt:

2.2 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88