Julgourmét Special 31% Wernerssons

161199
À-pris: 333,54 kr = 2 kg
Förp.pris: 1.667,68 kr = 5*2 kg
Jmf.pris: 166,77 kr/kg
Förp. 5*2 kg
Säsongsvara jul
Beställningsbar senare
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Speciellt utvald svensk lantost. Rödvaxad och cylinderformad. Lagrad i minst 6 månader. Smidig konsistens, grynpipig. Smaken är mild, gräddig, svagt nötig med lagom syrlighet och sälta. Finns som bitad i 1 kg och helost 2 kg.

Ingredienser:

MJÖLK, salt, kalcium klorid, mognadskultur, löpe

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100 Gram
Energi 1375.00 kJ
Energi 331.00 kcal
Fett 26.00 g
Mättat fett 16.00 g
Kolhydrat 0.30 g
Sockerarter 0.30 g
Protein 24.00 g
Salt 1.30 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 10.00/0.00°C

Varumärke:

Wernerssons

Konsumentkontakt:

Wernersson Ost AB

Postadress:

Industrivägen 5, 523 90 ULRICEHAMN

Telefon:

0321-261 50

E-post:

ost@wernerssonost.se

Varukategori:

Hårdost helost

Leverantör:

Wernersson Ost AB

Lev art nr:

20615

EAN del förp:

2351240700006

Bruttovikt:

2 kg/st  10 kg/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;