Hamburgerost Burger Slices med Cheddar Sottilette

1262509
Förp.pris: 388,19 kr
Jmf.pris: 32,35 kr/st (161,75 kr/kg)
Förp. 1*12x200g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
OBS! Kylvara. Levereras med kyltransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Slices med Cheddar är enkel att använda och gör din maträtt lite godare. Passar utmärkt till kalla och varma smörgåsar, hamburgare, ugnsstek falukorv och gratänger.

Taggar:
Hamburgare   
Ingredienser:

Ingredienser: OST (41%), vasslepulver (MJÖLK), SMÖRFETT, MJÖLKPROTEIN modifierad stärkelse, smältsalt (E331), salt, syra (mjölksyra), arom, färgämne (paprikaoleoresin)

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1040 kJ
Energi 250 kcal
Fett 17 g
- Varav mättat fett 11 g
Kolhydrat 7.7 g
- Varav sockerarter 5.5 g
Protein 14.5 g
Salt (SALTEQ) 3.2 g
Fiber 0 g
Energi 208 kJ
Energi 50 kcal
Fett 3.4 g
- Varav mättat fett 2.2 g
Kolhydrat 1.5 g
- Varav sockerarter 1.1 g
Fiber 0 g
Protein 2.9 g
Salt (SALTEQ) 0.64 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 8/1°C

Ursprungsland:

Belgien

Varumärke:

Sottilette

Varukategori:

Hårdost skivad

Lev art nr:

4038970

EAN del förp:

7622210697134

EAN hel förp:

7622400001130

EAN hel pall:

17622400001137

Bruttovikt:

2.55 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
BaconOst i tub Kavli
Dagab Inköp & Logistik AB
BaconOst i tub Kavli
106160    Lager: 19

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;