Farmarbiff stekt Dafgårds

124838
Förp.pris: 355,38 kr
Jmf.pris: 88,18 kr/kg (11,47 kr/st)
Förp. 1*31x130g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-08-06.
Köp »
OBS! Frysvara. Levereras med frystransport, eller hämta själva vid vårt lager i Aneby.
Beskrivning:

Vår klassiska farmarbiff av nötkött. Smaksatt med lök, persilja och en liten mängd muscot.

Taggar:
FARMARBIFF   
Ingredienser:

Nötkött* (44%), MJÖLK, lök, nötfett, SOJAPROTEIN, ÄGG, ströbröd (VETEMJÖL, salt), potatisflingor, salt, kryddor, SENAPSPULVER, persilja. *Ursprung: SE.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1000 kJ
Energi 240 kcal
Fett 18 g
- Varav mättat fett 9 g
Kolhydrat 8 g
- Varav sockerarter 1.3 g
Protein 15 g
Salt 1.9 g
Fiber 0.9 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Senap
Innehåller: Sojabönor
Innehåller: Vete
Innehåller: Ägg

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Stekugn 175°C: ca 25 - 30 minuter. Varmluftsugn 150°C: ca 25 - 30 minuter. Varmluftsugn med ånga 150°C: ca 20 -25 minuter. Till kärntemperatur 70°C. Ugnsbaka

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: -18/°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Dafgårds

Konsumentkontakt:

Gunnar Dafgård AB

Postadress:

Konsumentkontakt, 531 82 KÄLLBY

Telefon:

020-76 40 20

Hemsida:

www.familjendafgard.se

Varukategori:

Färs

Leverantör:

Gunnar Dafgård AB

Lev art nr:

4838

EAN del förp:

7310960048381

EAN hel förp:

17310960048388

EAN hel pall:

37310960048382

Bruttovikt:

4.22 kg/förp

Volym:

0.011  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;