Villeroy Tål maskindisk Villeroy Tål mikrovågsugn
Rek. pris 947,00

Antipasti set 5 delar NewWave Villeroy & Boch

1025258824
Förp.pris: 878,87 kr
Jmf.pris: 175,77 kr/st
Förp. 1*5 del
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-07 och den 2024-08-14 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »

Material: Premium Porslin

Premium Porslin har utvecklats utifrån det klassiska Vitro-porslinet. Villeroy & Boch har lyckats kombinera en fin vit keramisk kropp med utmärkta egenskaper för användning av vitro-porslin.

Antipasti set 5 delar NewWave innehåller:

• 1 x Antipasti tallrik
• 2 x Bröd & smörtallrik - ny
• 2 x Dipp skålar

Skötselråd:

Villeroy & Boch serviser kan diskas i diskmaskin.

Observera vissa saker vid diskning i diskmaskin för att säkerställa att mönster och ytor inte förlorar sin briljans och färgintensitet.

- Lämna inte mycket smutsiga föremål i diskmaskinen för länge
- Använd de mest möjliga känsliga diskprogrammen
- Se till att vattnet är avkalkat
- Placera inte föremål för nära varandra
- Öppna luckan till diskmaskinen så fort den är klar för att undvika att ånga fastnar på disken
- Följ tillverkarnas rekommendationer för disktider och mängder för diskmedel

Ytskikt på porslin med ädelmetall såsom guld, silver och platina kan påverkas av diskning i diskmaskin. Villeroy & Boch rekommenderar därför handdisk för denna typ av serviser.

Ädelmetall dekorer får inte användas i mikrougn.


Varumärke:

Villeroy & Boch

Varukategori:

Antipasti set

Leverantör:

Villeroy & Boch Gustavsberg AB

Lev art nr:

1025258824

EAN hel förp:

4003686164406

Bruttovikt:

1.64 kg/förp

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;