Just nu finns
017325
produkter i
webbshoppen
  Toppbanner
Ordertelefon 0380-478 80

Tallrik 27 cm Mon Amie Rörstrand
 
Artikelnr: 202620
Benämning:

Tallrik 27 cm Mon Amie Rörstrand

 
Förpackning: 6*1 st
 
Á-pris:145,60 kr = 1 st
 
Pris hel förp:873,60 kr = 6*1 st
 
 
Lager: 29 innerförp.
 
Den välkända och älskade Rörstrandsdekoren Mon Amie från 50-talet relanseras på modernt strama former.

Mon Amie är allt det som Rörstrand står för. Den är gårdagens och morgondagens klassiker.

Dekoren är uppdaterad och bearbetad av formgivaren Marianne Westman.

Modellerna är helt nya och inbjuder till olika användning.

Tål mikrovågsugn Tål maskindisk

Mon Amie Fältspatporslin Dekor: Marianne Westman

Mon Amie
Fältspatporslin Dekor: Marianne Westman

Varumärke: Rörstrand

Produktmärke: Tål Maskindisk
Tål Mikrovågsugn
Varukategori: Tallrik flat

Leverantör: Fiskars Sweden AB
 
Lev art nr: 202620
EAN del förp: 7320062026200
EAN hel förp: 7320069026203
 
Bruttovikt: 0.7 kg/st  4.2 kg/förp
 
 
 
 

Relaterade produkter

Assiett 18 cm Mon Amie Rörstrand
 
Assiett 18 cm Mon Amie Rörstrand
 KAMPANJ
Frysvara
Kylvara
Förp.6*1 st
á-pris105,00 kr
Förp.pris630,00 kr
Burk m lock 60 cl Mon Amie Rörstr
 
Burk m lock 60 cl Mon Amie Rörstr
 KAMPANJ
Frysvara
Kylvara
Förp.1*1 st
Förp.pris175,00 kr
Hel förp.
Mugg 35 cl Mon Amie Rörstrand
 
Mugg 35 cl Mon Amie Rörstrand
 KAMPANJ
Frysvara
Kylvara
Förp.6*1 st
á-pris86,80 kr
Förp.pris520,80 kr
Mugg m hänkel 34 cl Mon Amie Rörstr
 
Mugg m hänkel 34 cl Mon Amie Rörstr
 KAMPANJ
Frysvara
Kylvara
Förp.6*1 st
á-pris105,00 kr
Förp.pris630,00 kr
Skål 60 cl Mon Amie Rörstrand
 
Skål 60 cl Mon Amie Rörstrand
 KAMPANJ
Frysvara
Kylvara
Förp.6*1 st
á-pris105,00 kr
Förp.pris630,00 kr
Tekopp 50 cl Mon Amie Rörstrand
 
Tekopp 50 cl Mon Amie Rörstrand
 KAMPANJ
Frysvara
Kylvara
Förp.6*1 st
á-pris116,20 kr
Förp.pris697,20 kr

Liknande produkter

Assiett 18 cm Mon Amie Rörstrand
Burk m lock 60 cl Mon Amie Rörstr
Mon Amie Tekopp 50 cl & Assiett 18
Mugg 35 cl Mon Amie Rörstrand
Mugg m hänkel 34 cl Mon Amie 2-p Rö
Mugg m hänkel 34 cl Mon Amie Rörstr
Skål 60 cl Mon Amie Rörstrand
Tekopp 50 cl Mon Amie Rörstrand
 


Ring oss direkt!

Carina Torebring
Carina Torebring
carina@torebrings.se
0380-478 84
Order Kundservice

Christian Svensson
Christian Svensson
christian@torebrings.se
0380-478 89
Order Kundservice
Susanna Grip
Annika Fischerström
annika@torebrings.se
0380-478 87
Internet Kundservice
Stefan Grip
Stefan Grip
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Kaffe- Varuautomater
Matts Torebring
Matts Torebring
matts@torebrings.se
0380-478 83
Kaffebryggare Porslin
Niklas Torebring
Niklas Torebring
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Inköp Logistik IT

Ida Holmström
Ida Holmström
ida@torebrings.se
0380-478 80
Växel Ekonomi

Birgitta Torebring
Birgitta Torebring
birgitta@torebrings.se
0380-478 80
Växel Ekonomi

Support Maskiner

Henric Ahnstedt servicechef
Henric Ahnstedt
henric@torebrings.se
0380-478 88
Servicechef Automater